logo logo logo

zabiegi przeciwtradzikowe gabinet kosmetyczny olsztynTrądzik jest częstym schorzeniem występującym u ponad 80% osób wieku 12-24 lat, i coraz częściej u osób 30-40 letnich.

Zmiany trądzikowe występują na twarzy, plecach, ramionach.

Mają postać grudek, krost, nacieków zapalnych i ropnych. Z czasem w tych miejscach pojawiają się blizny i przebarwienia pozapalne.

Na rozwój trądziku ma wpływ wiele czynników. Najczęściej to: łojotok, przerost gruczołów łojowych, nadmierne rogowacenie, bakterie, zaburzenia hormonalne, leki- trądzik polekowy (kortykosteroidy, barbiturany, lit, brom, przyjmowanie testosteronu).

Nieleczony trądzik może stać się wieloletnia dolegliwością. Wymaga on często leczenia dermatologicznego i konsultacji lekarskiej.

W zabiegach przeciwtrądzikowych w gabinecie stosujemy: oczyszczanie ultradźwiękowe skóry, eksfoliację kwasami, mikrodermabrazję, d'arsonwalizację, fototerapię JPL+RF i inne.

Przed rozpoczęciem kuracji przeprowadzana jest konsultacja kosmetologiczna, proponowane są zabiegi poprawiające kondycję skóry trądzikowej. Informujemy jak pielęgnować skórę w domu i pomagamy dobrać kosmetyki, których codzienne stosowanie wspomaga cerę ze zmianami trądzikowymi.

POLECAMY

Peeling z 20% kwasem salicylowym / RESCURFACING SOLUTION (Image Skincare)

Zabieg polecany dla skóry tłustej, łojotokowej z licznymi stanami zapalnymi, trądzikowymi. Kwas salicylowy działa wspomagająco w leczeniu trądzika i redukcji łojotoku.

Po zabiegu zmniejsza się ilość zaskórników, a także nabłyszczenie skóry spowodowane sebum. Zabieg rekomendowany jest dla osób młodych, do 30 roku życia.

Optymalna seria to 3-6 zabiegów wykonywanych co 7-14 dni, często na przemian z mechanicznym oczyszczaniem skóry.

Peeling z 20% kwasem salicylowo-glikolowym / RESURFACING SOLUTION (Image Skincare)

Zabieg polecamy dla osób po 30 roku życia z nawracającymi zmianami trądzikowymi, trądzikiem grudkowym z pozapalnymi zmianami potrądzikowymi w tym z przebarwieniami.

Kwas glikolowy penetrując głęboko skórę, daje możliwość lepszego odblokowania zrogowaciałych ujść gruczołów łojowych, co z kolei wspomaga oczyszczanie mechaniczne skóry, które można włączyć do terapii przeciwtrądzikowej.

Peeling salicylowo-glikolowy działa wspomagająco w leczeniu trądziku i redukcji łojotoku.

Optymalna seria to 3-6 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni.

MIKRODERMABRAZJA korundowa

Zabieg oczyszcza skórę z zaskórników i martwych komórek warstwy rogowej naskórka.

Wspomaga leczenie aktywnego trądzika, wygładza drobne blizny, rozjaśnia niewielkie przebarwienia, zwęża pory skóry.

Zwiększa penetrację i działanie preparatów przeciwtrądzikowych.

Zabieg oczyszczająco-regenerujący (SILVER TOUCH)

Zabieg na bazie srebra jonowego. Wspomaga leczenia zmian trądzikowych, oczyszcza, łagodzi zmiany skórne oraz reguluje wydzielanie sebum.

Srebro od wieków znane jest ze swoich właściwości antyseptycznych.

Innowacyjność zabiegu polega na zastosowaniu srebra monojonowego, które jest dziesięciokrotnie mniejsze niż nanocząsteczka.

Srebro oczyszcza i chroni skórę, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum, przyspiesza likwidację zmian trądzikowych i łuszczycowych, zapobiega powstawaniu nowych wykwitów na skórze, koi i łagodzi skórę.

Zabieg ACNE antybakteryjny dla cery trądzikowej (Norel?)

Polecany dla cery tłustej, łojotokowej, z trądzikiem młodzieńczym lub menopauzalnym we wstępnej fazie nie kwalifikującym się do leczenia dermatologicznego.

Profilaktycznie po leczeniu dermatologicznym, w celu podtrzymania efektów leczenia.

Zabieg odtoksycznia i wzmacnia mechanizmy obronne skóry, zmniejsza ilość zaskórników i rogowacenie ujść mieszków włosowych, skutecznie ogranicza powstawanie ognisk zapalnych i poprawia koloryt skóry.

Zabieg ACNE oczyszczanie manualne i seboregulacja (Norel?)

Polecany dla cery tłustej, łojotokowej z zaskórnikami, trądzikiem młodzieńczym lub menopauzalnym we wstępnej fazie nie kwalifikującej się do leczenia dermatologicznego. Zabieg w połączeniu z oczyszczaniem manualnym.

Efektem zabiegu jest ustabilizowanie wydzielania sebum, odtoksycznienie skóry i wzmocnienie jej mechanizmów obronnych. Zmniejszenie ilości zaskórników.

Zabieg NEW SKIN ? Peeling Szafirowy / alternatywa dla mikrodermabrazji (Norel?)

Polecany dla skóry tłustej, szarej, zniszczonej, zanieczyszczonej.

Efektem zabiegu jest rozjaśnienie i wygładzenie skóry, likwidacja drobnych zmarszczek, poprawa napięcia i wzrost produkcji kolagenu i elastyny, ograniczenie łuszczenia i zwężenie porów, stopniowa eliminacja zmian trądzikowych typu zaskórniki, grudki.

Zabieg wykonywany jako pojedynczy lub w serii 4-6 zabiegów raz w tygodniu.

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

AKTUALNOŚCI

Wspaniały prezent

  • Promocje
  • Konsultacja gratis
  • Oferta dla Firm
Cosmed, ul. Wilczyńskiego 25B, Tel. 89 5430 430